Szyjemy Twoje marzenia

Powiedz tak – czyli szyjemy suknię ślubną w CreoModzie.

W poniższym artykule postaramy się udzielić kilku wskazówek przygotowujących każdą Klientkę do szycia sukni ślubnej w naszym studio. Tak ważne wydarzenie wymaga pewnego systematycznego działania, więc najlepiej będzie, jeżeli ujmę treść w zwięzłych akapitach.

Gdy emocje zaręczyn lekko złagodnieją, jedną z pierwszych myśli dotyczących samej ceremonii zaślubin jest sprawa sukni ślubnej. Prawdę mówiąc wiele pań myśli o tym już przed zaręczynami, ale nie o tym będę tutaj pisać :-). Z naszego punktu widzenia takie „szybkie” myślenie o sukni to bardzo dobra postawa. Im wcześniej, tym lepiej.

Na początku stajemy przed wyborem: kupić/wypożyczyć czy może zlecić uszycie swojej kreacji. Każda z opcji ma pewne zalety.

Za kupnem przemawiają: komfort podejmowania mniejszej liczby wyborów (tylko spośród gotowych propozycji), możliwość szybkiej decyzji o zakupie konkretnej kreacji oraz (teoretyczna) możliwość dokonania zakupu nawet tuż przed ślubem. Ponadto w przypadku pań, które zaczynają poszukiwania sukni kilka tygodni przed ceremonią, opcja szycia na miarę może być już niedostępna.

Podjęcie decyzji o szyciu również ma wiele zalet. Przede wszystkim możesz decydować o każdym detalu sukni i otrzymujesz produkt przygotowany specjalnie dla Ciebie. Ponadto, niezależnie czy masz w głowie konkretny pomysł, czy raczej oczekujesz wsparcia profesjonalisty – masz pełną kontrolę nad ostatecznym rezultatem.

Decydujesz o każdym detalu kreacji

Aby podjąć odpowiednią decyzję najpierw zbadaj rynek. Rozpocznij od oglądania zdjęć na stronach internetowych, sprawdź co jest w prospektach, odwiedź znane Ci sklepy i butiki, zrób kilka przymiarek. Jeżeli okaże się, że potrzeba Ci czegoś więcej lub że nie do końca tego spodziewałaś się po dostępnej ofercie, to jest właściwy moment, aby rozpocząć poszukiwania odpowiedniej pracowni krawieckiej.

W pracowni creoModa staramy się zachowywać realne terminy w stosunku do realizacji sukien ślubnych. Ustalenie wizji sukni oraz wybór tkanin i dodatków powinno nastąpić nie później niż około 2-3 miesiące przed ślubem. Pisząc „nie później”, sugerujemy aby omówić się na wizytę jeszcze trochę wcześniej. Oczywiście jak w każdym zleceniu, również tutaj możliwa jest usługa ekspresowa, ale w stosunku do stroju ślubnego pośpiech bywa złym doradcą. Ostatecznie dobrze jest aby pierwszy kontakt telefoniczny lub mailowy z naszą pracownią nastąpił na około 3 miesiące przed weselem.

Wróćmy jednak do opisywania etapów naszej współpracy. Jak już wspomnieliśmy, pierwszą wizytę w pracowni ustalimy telefonicznie lub mailowo. Na spotkanie przynieś ze sobą kilka przykładowych zdjęć, szkic lub urywek filmu, na których znajdują się elementy Twojej wymarzonej kreacji. Oczywiście nie musisz mieć w głowie każdego detalu, ale ogólna wizja bardzo ułatwi dalszą pracę. Podczas spotkania porozmawiamy na temat Twoich oczekiwań, zrobimy szkic sukienki i postaram się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania. Podpowiemy również kilka wskazówek, które uwzględnią dostępne obecnie na rynku materiały i dodatki.

Podjęcie decyzji o współpracy z naszą pracownią wiąże się z wpłatą zaliczki w gotówce w wysokości 500 zł.

2-3 miesiące przed ślubem

Podczas realizacji zlecenia spotykamy się na trzech przymiarkach, w trakcie których możliwe są modyfikacje koncepcji stroju – w zależności od stopnia zaawansowania prac. Dzień odbioru sukienki jest wynikiem wspólnych ustaleń. Niektóre panie wolą odebrać kreację na miesiąc przed ślubem, inne na dwa dni przed uroczystością. W tej kwestii staram się dostosować do Waszych oczekiwań.

Tak jak pisaliśmy powyżej, standardowo rozpoczynam realizację zlecenie na 3 miesiące przed datą ślubu. Dodatkowo w niektórych miesiącach roku (w zależności od natężenia innych zleceń) możliwe jest skorzystanie z usługi ekspresowej. Każdorazowo informację na ten temat można uzyskać telefonicznie.

Ślub i wesele to szczególny czas w życiu każdej Pani Młodej. Niezapomniane przeżycia zachowują świeżość również dzięki pięknym zdjęciom, tak chętnie wykonywanym przy tej okazji. Jeżeli wyrazisz chęć (i zgodę), z przyjemnością zamieścimy na naszym facebooku wybrane przez Ciebie zdjęcia ślubne aby w przyszłości mogły być inspiracją dla kolejnych Panien Młodych.

Mamy nadzieję, że będziesz zadowolona z naszych usług. Dołożymy wszelkich starań, aby Twoja suknia ślubna była powodem do jeszcze większego szczęścia w tym szczególnym dniu.